B


     

Portalo fotoKūdra.lt Taisyklės

 


Teisinė dalis
Vartotojai patys atsako už visą turinį ir informaciją, kurią talpina puslapyje. Tai apima darbus, komentarus, forumo įrašus ir kita. Draudžiama talpinti turinį ir informaciją, kurie pažeidžia Lietuvos Respublikos įstatymus, teisės aktus, atkreipiant dėmesį į pornografinio turinio informaciją; informaciją, kuria tyčiojamasi, niekinama, skatinama neapykanta ar kurstoma diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų.
Teisinės atsakomybės apribojimas: bet kokia šiame puslapyje pateikta informacija yra skirta tik informaciniams tikslams. Puslapio administracija nėra atsakinga už jokius tiesioginius ar netiesioginius nuostolius, kilusius dėl naudojimosi ar negalėjimo naudotis svetaine arba joje pateikta informacija. Puslapio administracija neatsako už informacijos naujumą, tikslumą ir padarinius, kurie gali kilti dėl naudojimosi pateikta informacija. Negarantuojama, kad interneto svetainės puslapiai bus prieinami be pertrūkio ar sutrikimų. Administracija pasilieka teisę bet kada koreguoti ar uždrausti prieigą prie svetainės turinio, pašalinti informaciją.

Kiekvieno darbo autorinės teisės priklauso autoriui. Talpinti galima tik savo darbus. Dienoraščiuose galima publikuoti svetimas fotografijas, jei tai yra leidžiama darbo autoriaus.
Vartotojas, prisijungdamas prie puslapio, sutinka laikytis šių taisyklių. Nesilaikant šių taisyklių, vartotojas gali gauti įspėjimą arba jam gali būti uždrausta naudotis puslapiu.


Fotografijos
Fotografijos dydis negali viršyti 1M
Fotografijas galima dėti nurodytais intervalais, kurie priklauso nuo vartotojo reitingo. Pastebėjus netikslumus (pavadinime aprašyme ar pan.), pirmas 10 minučių galima išimti ir įdėti darbą.

Autoriai
Yra trys autorių grupės: naujokai, dalyviai ir klubo nariai.
Naujokai. Naujai prisiregistravę vartotojai turi "naujoko" statusą. Naujokai gali dėti darbus ir balsuot tik "Pelkėje". Visos kitos puslapio funkcijos yra prieinamos. Naujokų darbai yra gerbiami, mylimi ir jiems negailima komentarų.
Dalyviais tampama turint tris nuotraukas, kurios būtų nenulinio lygio ir kurioms klubo narių skirtų balų suma yra teigiama (kaip skaičiuojami balai parašyta žemiau. Pvz.: 4.0 darbas užsiskaito; 4.5 ir 4.0 ir 3.5 užsiskaito; 4.0 ir 3.0 neužsiskaito - balų suma neigiama). Administratoriaus arba klubo narių siūlymais, ta trijų darbų kartelė gali būti sumažinta. Naujokas, surinkęs nurodytą darbų skaičių 7 dienų laikotarpyje, tampa dalyviu.
Dalyviai. Dalyviams pagal jų darbus yra priskiriami reitingai. Visi puslapio dalyviai surūšiuojami ir pirmi 20% geriausių patenka į . Kiti 20% į , o likę 60% į . Reitingas nusako, kaip dažnai autorius gali dėti darbus. Reitingas automatiškai perskaičiuojamas kiekvieną naktį. Reitingas nėra pastovus ir gali kisti atsiradus naujiems darbams arba keičiantis jau esamų darbų įvertinimams.
Klubo nariai Klubo narių balsai dauginasi iš dviejų. Klubo nariais galima tapti gavus dviejų klubo narių rekomendacijas ir balsuojant, pritarus daugumai jau esamų klubo narių.
Manoma, kad klubo narių bus apie 1/10 nuo dalyvių skaičiaus. Daugėjant dalyvių, daugės ir klubo narių. Parodų autoriai taip pat gali tapti klubo nariais.

Kategorijos
Yra dvi skirtingos vietos, kuriose galima patalpinti darbus: "pelkė" ir atskiros darbų kategorijos(portreto, miesto ar pan.).
"Pelkėje" rodomi paprastesni darbai, eksperimentai, labiau kasdieniniai darbai. Kategorijose eksponuojami jau rimti, subrendę darbai. "Naujokai" gali dėti darbus tik į "pelkę". Visiems kitiems dalyviams "pelkė" irgi yra prieinama. Prieš dedant į kategorijas, verta pagalvoti, ar tai tikrai rimtas darbas.
"Pelkės" darbų nesimato tarp "Naujausių darbų", jie surandami tiesiog užėjus į "pelkę".

Migracija tarp pelkės ir kategorijų
Migracija vyksta tarp darbų, kurie įdėti per paskutines 7 dienas. Vėliau jų vieta nesikeičia.
Pelkė -> Kategorijos. Jeigu darbas pelkėje surenka 15 balų, tai jis persikelia į kategorijas(pagal kategoriją, kuri buvo nurodyta, pateikiant darbą į pelkę). Už jį jau galima balsuoti ir jis gali patekti tarp geriausių darbų.
Kategorijos -> Pelkė. Jeigu darbo kategorijose vidurkis nesiekia 3.5 prabalsavus 7 dalyviams, tai jis persikelia į pelkę ir jau iš jos nebeišlenda.
iš Pelkės Jeigu darbas pelkėje surenka -10 balų, tai darbas išnyksta ir iš pelkės(tačiau lieka tarp autoriaus darbų).
Žymėjimai pelkėje - uogos +1 taškas, lelijos +3 taškai, musmirė -1 taškas.

Įvertinimai
"Pelkėje" dalinamos spanguolės ir lelijos už patikusias fotografijas ir musmirės už nepatikusias. Po nuotrauka rodoma, ko yra daugiau spanguolių ar musmirių, ir kiek daugiau. "Spanguolės: 3" reiškia, kad 3 spanguolėmis yra daugiau nei musmirėmis. "Musmirės: 4" reiškia, kad 4 musmirėm yra daugiau nei spanguolėmis.
Lelijos taškai atitinka vartotojo lygį. Lelijas gali dalinti , , lygio vartotojai.

Kategorijose rašomi įvertinimai: 3 3.5 4 4.5 5
Pagal įvertinimus apskaičiuojami du skaičiai: vidurkis ir taškai.
Vidurkis - tai yra paprasčiausias aritmetinis pažymių vidurkis.
Taškai nulemia nuotraukų patekimą tarp geriausių dienos arba savaitės nuotraukų. Jei paprastai, tai 4.0 , 4.5 ir 5 balsai didina taškų skaičių, 3 ir 3.5 mažina
Jeigu sudėtingai, tai taškai yra skaičiuojami pagal vartotojo lygį ir taškų lentelę
Balai => Taškai  5 => +3   4.5 => +2   4 => +1   3.5 => -1   3 => -2
Šie įvertinimai yra padauginami pagal kiekvieno vartotojo lygį (kuo geresnes fotografijas turi vartotojas, tuo svaresnis yra jo balas). 1-o lygio vartotojams taškai dauginasi iš 0.5, 2-o lygio iš 1 (ir yra tokie patys), 3-o lygio iš 1.3, 4-o lygio iš 2.
Pvz: jei vartotojas parašys 4.5 įvertinimą, tai gausis +2 * 1.3 = 2.6 taškai.
Iš pirmo žvilgsnio sistema sudėtinga, tačiau taip yra siekiama objektyvesnio fotografijų įvertinimo. Normalu, kad daug metų fotografuojančių ir labai geras fotografijas demonstruojančių žmonių nuomonė turi aukštesnį įvertinimą už pradedančių fotografų.

Darbų reitingai
Pagal gautus taškus sudaromi darbų reitingai. Visos nuotraukos surūšiuojamos pagal taškų skaičių ir pagal fiksuotas procentines reikšmes(3%, 10%, 40%) paskirstomi nuotraukų reitingai. Pažymėtina, kad reitingas gali kisti bėgant laikui, net jei darbo balų skaičius nesikeičia (nauji geresni darbai tiesiog gali pastumti senesnį darbą žemiau). Kartu gali kisti ir autoriaus reitingas.). Nuo-iki ribos perskaičiuojamos kiekvieną naktį.
Šiuo momentu ribos yra tokios: iki 2 taškų.
kurios nepatenka i geriausias 40%, bet turi bent du taškus. nuo 2 iki 26 taškų.
geriausios 40% . nuo 27 iki 75 taškų.
geriausios 10% . nuo 76 iki 135 taškų.
geriausios 3% . nuo 136 taškų


Kas ten per žymėjimai prie fotografijų ?
 
 

  Pavadinimas  (7)
 
 

- autoriaus reitingas. Kuo daugiau - tuo rimtesnis autorius (bent jau norėtųsi, kad taip būtų:).
- fotografijos reitingas. Kuo daugiau, tuo geresnis darbas.
(7) - komentarų skaičius.

Kas ten per žymėjimai po fotografijomis ?
2006 01 01 07:48
Taškai: 13
Įvertinimas: 4.65 (10)
Žiūrėta: 155
Taškai - tai skaičius, pagal kurį fotografija atrenkama tarp geriausių. Balsai 5 ir 4.5 didina taškų skaičių, 3 ir 3.5 mažina.
Įvertinimas 4.65 (10) reiškia, kad nuotraukos balsų vidurkis yra 4.65 ir balsavo 10 dalyvių.
Žiūrėta, kiek kartų darbas buvo pamatytas.

Fotografija netelpa ekrane. Ką daryti ?
Po fotografija yra mygtukas
kuris sutalpina fotografiją į ekraną.

Man nepatinka, kai prirašo musmirių ar trejetų po fotografija ir nieko nekomentuoja
Niekam nepatinka. Bet parašyti išsamų komentarą, kodėl nepatinka viena ar kita fotografija, yra tikrai labai sunku. Dažniausiai taip būna, kai fotografija nesukelia jokių jausmų, emocijų, galbūt yra nuobodoka, panašus daug kartų matytas siužetas
Paprastai daugiausiai komentarų susilaukie tie, kurie ir patys komentuoja kitų darbus.
Tačiau supraskite, kad jūsų darbai negali visiems patikti (net didžių menininkų darbus ne visi vienareikšmiškai vertina, o jūs turbūt nesate iš tokių) ir beveik visada atsiras žmonių, kuriems ji patinka, ir kuriems ji nepatinka.


Kaip sužinoti, koks dalyvis, kokius konkrečiai balus parašė ?
Niekaip.

Kaip man įdėti didesnę fotografiją, kurios failo dydis neviršytų 150kb ?
Įrašant fotografijas JPG formatu, visose programose(bent jau kiek teko matyti) galima pasirinkti parametrą "Quality". Jeigu fotografijos plotis yra apie 800 pikselių, tai šį parametrą reiktų nustatyti apie 80%(daugelyje programų) arba 8(Photoshop'e įrašant "Save As"). Ši parametrą ir reikia keisti, paliekant vaizdo plotį arba aukštį pakankamai dideliu.

El. pastas: info@fotokudra.lt