Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Problemelė ryškinant JB juostas

     

Pranešimas Ramune M.S.    2012 1 20 14:32      

sveiki mielieji,

gal kas iš jūsų žino kame biesas šitoj foto?

fotografuota kodak tmax 100, ryškinta push ant 200.

[img]http://fotokudra.lt/img.php?img=441693&nav=autm&page=[/img] (alt+p)


ar čia ryškalai jau senstelejo? ar nepakankamai gerai išplauta?

šiaip po fiksavimo aš įstatau atidarytą bakelį i kriauklę ir paleidžiu maždaug +20 laipsniu vandenį. palaikau po srove kokias 6 min paskui apverčiu juosta ir dar 6 min palaikau... gal sakau todėl ta tamsi juosta per vidurį?


čia irgi prisiburbuliavo dangus. ir vel klausimas kame čia bėda? ryškaluose ar plovime?

čia ilford delta 100 push ant 200

[img]http://fotokudra.lt/img.php?img=441694&nav=aut&page=[/img] (alt+p)


dekoju už atsakymus iš anksto Very Happy


Paskutinį kartą redagavo Ramune M.S., 2012 1 20 14:41 . Redaguota 1 kartą


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Ramune M.S.    2012 1 20 14:40      

man atrodo einu plaukų šviesiau dažytis, nes niekaip nesugebu prikabint paveiksliukų...

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Wylius    2012 1 20 16:31      

Gali būti, kad susidarė oro burbuliukai ryškaluose, šiaip pataria tik supylus ryškalus porą kart švelniai patapšnoti bakelio dugną ...
bet gali ir nepakankamas kiekis ryškalo, arba seni ryškalai (man yra panašiai į pirmą variantą buvę), imho su praplovimu tai nieko bendro.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Ramune M.S.    2012 1 21 14:43      

dėkui uz atsakymą Wyliau Smile

reiks ryškalus ant tamsesnių kadrų išbaigt... ir užsisakyt naują butelaitį

tiesa aš niekada nebandžiau naudoti ryškalų miltelių pavidalu, gal sakau jie netaip greitai sensta kaip skystas koncentratas


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Mindaugas Jarockis    2012 1 22 10:58      

Nežinau kiek pasenę ryškalai, bet jei teisingai laikyti (tamsoje, vėsioje patalpoje ir be oro tarpų) tai jie išsilaiko kur kas ilgiau nei deklaruoja gamintojas. Išbandyta. Šiaip Wylius teisus, supylus ryškalus viso ryškinimo metu reikia juostą judinti, t.t. supylus chemija reikia ~1 min sukti juostą/vartyti (priklausomai nuo bakelio), vėliau kas minutę vėl juostą pajudinti, pasukinėti kokias 5 s.
Bet problema manau plovime. pirma, plauti reiktu neišėmus iš bakelio (bet nebūtinai), o antra, tai plauti reiktu kiek įmanoma šaltesniame vandenyje. +20C plovimui per didelė temperatūra.
Aš darau taip: Jei įsivaizduoji Patersono bakelį tai jame yra per centrą skylė (ritės centrą), aš esu pasidaręs žarną kurios vienas galas tvirtinasi prie dušo žarnos galo, o kitas kišasi į ritės centrą, iki pat dugno. Tada lengva srovele paleidžiu įmanomą šalčiausią vandenį ir taip plaunu kokias 15 min.
Pasibandyk, manau kai kas išsispręs.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Arvydas Venclovas    2012 1 22 17:08      

dėl plovimo... šalčiausias vanduo - blogas sprendimas... vanduo plovimui turi būti panašios, bet geriau truputį (iki 5 laipsnių) žemesnės temperatūros... pageidautina tekantis...labai šaltas vanduo blogai išplauna, todėl reik smarkiai ilgint trukmę... šiltesnis vanduo plauna greičiau, bet labai šiltas gali per daug išbrinkint emulsiją, padidėja pažeidimo rizika...

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Arvydas Venclovas    2012 1 22 17:11      

o ta tamsesnė juosta per visus kadrus eina?... taip pat antro kadro dėmelės...ar jos visuose kadruose?

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Ramune M.S.    2012 1 22 23:06      

Mindaugai, Arvydai aciu:)
Na aš vartau bakelį tokiu ritmu kaip ant ryškalų parašyta (siuo atveju AMALOCO). Pastoviai vartau tik pusę minutės o paskui jau kas pusę minutės po kelias sekundes.
Šiaip 35mm juostoj įtariu kad gali būti ir užputoję ryškalai, nes tos dėmelės labai panašios i putą...

Tamsesnė juosta (6x6) matoma tik paskutiniuose 2 kadruose... tiesa juose daugiausia dangaus matyt... gal nepilnai susukau i ritę sakau...
Dėmelės 35mm juostoj matosi ant visu šviesesniu kadrų...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Mindaugas Jarockis    2012 1 22 23:13      

Man vartymas visada įtarimą kėlė, aš visada sukioju juostą, manau taip išvengiama daugiau purslų.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas V. Mikšys    2012 1 23 0:01      

Gal pilt šiek tiek daugiau ryškalų, kad lygis būtų aukščiau? Aš laikausi Ilfordo instrukcijos ir vartau. Dar vartant naudoju tokį kažkur girdėtą prancūzų patarimą: šalia pasidedu seną sulankstytą rankšluostį ir kiekvieną kartą pavartęs patapšnoju kokius penkis šešis kartus per jį bakelio dugnu. Taip bet kokie burbulai nukeliauja į paviršių. Kol kas jokių dėmių nepasitaikė, tik kiek nuo kieto vandens plovimui. Tai pabaigiu distiliuotu paprastai.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Arvydas Venclovas    2012 1 23 7:26      

...jei tik dviejuose kadruose ta juosta, gal abu prie kontrinės šviesos?... gal tai nuo saulės kažkoki zuikiai objektyve ar filtre, jei buvo toks...
nes jei dėl ryškinimo, būtų visi kadrai vienodai...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas eire    2012 1 23 11:19      

O gal aks turit koki linka, kur butu galima paziureti pagal juosteles gamintoja kiek laiko juostele reik laikyt ryskaluose ir fiksaze?

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas eire    2012 1 23 11:21      

parasiau ir netiketai pats radau Smile aciu. http://www.digitaltruth.com/devchart.php?Film=Adox+CHS&Developer=&mdc=Search

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Ramune M.S.    2012 1 23 18:01      

Arvydas Venclovas rašo:
...jei tik dviejuose kadruose ta juosta, gal abu prie kontrinės šviesos?... gal tai nuo saulės kažkoki zuikiai objektyve ar filtre, jei buvo toks...
nes jei dėl ryškinimo, būtų visi kadrai vienodai...


o! kogero taip ir bus, nes paskutiniai 2 kadrai prie kontrinės šviesos fotografuoti. Hmm tik dar tokių zuikučiu matyt neteko Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Ramune M.S.    2012 1 23 18:25      

V. Mikšys rašo:
Gal pilt šiek tiek daugiau ryškalų, kad lygis būtų aukščiau? Aš laikausi Ilfordo instrukcijos ir vartau. Dar vartant naudoju tokį kažkur girdėtą prancūzų patarimą: šalia pasidedu seną sulankstytą rankšluostį ir kiekvieną kartą pavartęs patapšnoju kokius penkis šešis kartus per jį bakelio dugnu. Taip bet kokie burbulai nukeliauja į paviršių. Kol kas jokių dėmių nepasitaikė, tik kiek nuo kieto vandens plovimui. Tai pabaigiu distiliuotu paprastai.



Aš irgi laikausi instrukcijų Very Happy Tiesa jei buna įmanomos įvairios skiedimo proporcijos (pvz. Amaloco AM74 nuo 1+9 iki 1+ 19), renkuosi 1+19 ir 2x ilgesniį ryškinimo laiką, kažkur skaičiau kad taip mažiau šansų netolygiam negatyvui. Tiesa vartyt bakelį tenka apie 12 min.


» Atsakyti   » Cituoti    
   

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą