Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Zenit 11. Išlaikymas ir diafragma.

     

Pranešimas Geometria Lucis    2011 10 31 23:05      

Sveiki,

fotografijoje senais prietaisais esu "naujas žmogus", ir iškilo pora klausimų - pagal ką teisingai reguliuoti diafragmą ir išlaikymą? Kokie nustatymai būtų geriausi apsiniaukusiam orui?
Nes nuotraukos, kurias dariau, dažnai gaunasi pernelyg tamsios arba šviesios, nepavyksta rasti to "vidurio".
Būčiau labai labai dėkinga už atsakymą. : )


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Ainis B.    2011 10 31 23:13      

Labas, pasidomėk sunny 16 taisykle, o dar geriau nusipirk eksponometrą. Tada prieš fotografuodama pasimatuoji šviesą ir vualia! tik prieš pirkdama patikrink ar veikia tiksliai Wink

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Geometria Lucis    2011 11 01 12:22      

Labai dėkoju, ta taisyklė iš tiesų pravers! O dėl eksponometro, tai sunku dabar jau jį gauti, bet esu girdėjusi, kad vienoj vietoj vis dar yra keli užsilikę. Reikės apžiūrėt.: )

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Būglis    2011 11 01 16:46      

Exponometro vietoj galima naudoti skaitmeninį fotiką matavimui, jei neskubiai fotkini:)

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Julius pils    2011 11 02 10:06      

mano asmenine nuomone, juostos didžiausias žavesys ir atsiskleidžia kritinėse ekspozicijose, t.y. pernelyg tamsios ir pernelyg šviesios yra pačios nuostabiausios, tik skenuoti reikia pačiam, pagal savo skoni. Aišku, kad viskas priklauso nuo to, ko nori iš juostos. Aš pvz. senai supratau, kad manes visiškai nežavi gadinti juostą tam, ką galima lengviausiai nufotkinti skaitmeniniu fotiku ir gauti praktiškai identišką rezultatą. Bet čia kiekvieno asmeninis pasirinkimas, tik noriu pasakyti, kad nebūtinai reikia siekti idealaus rezultato, ir tikėtis, kad turint eksponometrą bus daug puikių kadrų. Bet kuriuo atveju, žavu, kad domiesi senais prietaisais, ir sekmės šitam nuostabiai idomiam užsiėmime Wink

» Atsakyti   » Cituoti    
   

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą