Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Kokiu išlaikymu fotografuoti ?

     

Pranešimas uknown must have    2010 12 23 23:41      

Sveiki visi. Pirmą kartą gyvenime turiu reikalą su juosta.
Fotikas Zenit 122 su Helios 44M-4 F2, juosta Ilford Pan 400 BW.
Norėčiau sužinot kokiu išlaikymu maždaug fotkinti dieną prie F2-F5,6 ? Klausiu, nes niekad to nedaręs su juosta, o norėtusi, kad išryškinus juostelę nebūtų visiško fail Very Happy
Spėju, kad pvz prie F5,6 būtų realiausia 1/125 ? Ačiū už pagalbą ir gražių švenčių visiems


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Donatas Guzevicius    2010 12 24 0:36      

nežinau ką ir patart... tos dienos įvairios būna, apsiniaukę ir saulėtos...
nešiokis skaitmeną ir žiūrėk kokius ji nustatymus deda. Bus į ką daugmaž orientuotis. Užsirašinėk kiekvieno kadro nustatymus, greičiau klaidas suprasi. Ilgainiui ateis įgūdžiai ir nuojauta Wink


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas uknown must have    2010 12 24 1:04      

Vieną tyčia padariau namie po liustros šviesa ant 1/125 prie F4. Mintį tokią irgi turėjau, kad reiktų viską žymėtis, log'inti. Bus lengviau analizuot klaidas ir ieškot tos taiklesnės ekspozicijos. O dieną tai jaučiu skaitmeną kartu tempsiuos.. kad nors kažkiek į tą pusę pasimatuot. Tame zenit'e turi būt batarkė, kaip suprantu yra eksponometras, ale nuo senumo ta baterija numirus ir nieks ten nieko nerodo Smile O atskiro eksponometro neturiu.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Marijus *Bružila    2010 12 24 7:48      

taip, diena dienai nelygi. tą patį ir apie liustras galima sakyti. mano namuose su įjungtom lempom iso400 ir f4 reikėtų apie 1/4s ar 1/2, o jei su f2 tai apie 1/15s gal net 1/8. bet man žinomi zenitai neturi tokių išlaikymų, o su ta 1/30 jau mažoka. na bet gal pas tave liustros galingesnės Smile
šiaip jei jau fotografuosi su 1/30, tai patarčiau ar nuo štatyvo ar kur atrėmus fotoaparatą, nes zenitas gan smarkiai tranko savo veidrodį, sunku nesudrebinti.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2010 12 24 7:53      

Zenit 122 turi ttl eksponometrą (jei jis dar tinkamai veikia), pastatai 400 gost/iso jautrumą ir reguliuoji diafragmą bei išlaikymą pagal šviesos diodų indikaciją. O subtilybės - eksperimento keliu.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Donatas Guzevicius    2010 12 24 7:55      

ly3e rašo:
Zenit 122 turi ttl eksponometrą (jei jis dar tinkamai veikia), pastatai 400 gost/iso jautrumą ir reguliuoji diafragmą bei išlaikymą pagal šviesos diodų indikaciją. O subtilybės - eksperimento keliu.

atidumo skaitant, atidumo... Confused
Artūras Šadranskas rašo:
Tame zenit'e turi būt batarkė, kaip suprantu yra eksponometras, ale nuo senumo ta baterija numirus ir nieks ten nieko nerodo

_________________
Canon EOS


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2010 12 24 8:40      

Nuuu..., batarke pakeisti tai kaip...(nesakysiu) Smile
Seną fotiką vis dėl to reikėtu parodyti meistrams, dėl seno tepalo gali nestabiliai veikti užraktas ir t.t. Profilaktika nepamaišys.


Paskutinį kartą redagavo , 2010 12 24 8:58 . Redaguota 1 kartą


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Donatas Guzevicius    2010 12 24 8:50      

ly3e rašo:
Nuuu..., batarke pakeisti tai kaip...(nesakysiu) Smile

Labai teisingai... pakeisti tai kaip... bet nėra kuo keisti...
_________________
Canon EOS


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2010 12 24 9:11      

Kažkaip nesitiki, kad kokioj Lemonoj nebūtų panašios batarkės? Kiek pamenu, tai ten 2x 1,5V tabletės dedasi. A vo, radau: ZC-32, diametras - 11,6 mm, storis - 4,2 mm. Mažesnius elementus tai tikrai pritaikyti galima. Va kad ir tą http://www.lemona.lt/index.php?page=item&i_id=23931

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Donatas Guzevicius    2010 12 24 9:45      

Nelabai suprantu kokį tu aparatą apžiūrinėji...
Originali batarkė (pagal dabartinę politiką) tikra nešvari bomba. Tik TSRS buvo galima gaminti rtučio-cinko batarkes. Dabar tokių niekas nebegamina.
Jei rasi naują gerą РЦ53 0,3Ач batarkę, duosiu šimtą litų


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2010 12 24 10:12      

Ar ne apie 122 kalbam? http://www.zenitcamera.com/qa/qa-battery.html

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Donatas Guzevicius    2010 12 24 10:21      

ly3e rašo:
Ar ne apie 122 kalbam? http://www.zenitcamera.com/qa/qa-battery.html

apsibarsčiau pelenais... Embarassed sorry, aš apie TTL postringauju... toks pas mane voliojas. Dabar jau man atidumo kiek daugiau palinkėti reiktų... Laughing
po naktinės pamainos atleistina... Rolling Eyes
_________________
Canon EOS


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2010 12 24 10:35      

Visiems pasitaiko Smile
Linksmų Kalėdų !!!


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas uknown must have    2010 12 24 12:29      

Na taip, reiktų kažkaip išspręsti tą baterijos klausimą. Tačiau kolkas to nesigaun padaryti, tai teks varyt spėjimo būdu. Very Happy
Pats fotoaparatas kaip ir veikia normaliai, tvarkingai vynioja juostą, užuolaidos vaikšto sklandžiai. Ir žmogus, kuris man jį padovanojo, prieš tai naudojosi ir sakė, kad jis veikia gerai. Tai apie kažkokį servisą net negalvojau. Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Darius Merkšaitis    2010 12 24 14:38      

Ar esi girdėjęs apie "sunny f16"? http://en.wikipedia.org/wiki/Sunny_16_rule
Aš taip pat mokausi fotkinti su juostiniu, nelengva...


» Atsakyti   » Cituoti    
   

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą