Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

1.8 ar 1.4

      Puslapiai:   1   2   3  

Pranešimas hideo    2008 2 27 22:32      

cruxman rašo:
Neverta 1.4" - neįdomus objektyvas, kuris gana greitai nusibosta. Būtent dėl fiksuoto židinio. Taigi, geriau jau 1.8" ir nesuk galvos.


Kažkokia minčių makalynė. 1.4 blogai, o 1.8 jau gerai. 1.4 "nuobodus" (?) dėl to, kad fiksas (?), o 1.8, nors irgi fixas, jau nebenuobodus?
Fixas yra fixas, zoomas yra zoomas. Visi geriausi canon'o (ir ne tik) obejtkyvai yra fixai.

cruxman rašo:
Nepamenu, kada buvau atvėręs savojo EF 50mm skylę iki 1.8". Turbūt niekada.


tai ir nebūtina jos atverinėt. Net ir neatvėrus pilnai, 1.4 duoda klelis privalumus - daugiau šviesos autofokusui, didesnį aštrumą prie to paties 1.8 ar 2.2 ar kiek, gražesnį bokeh (50/1.8 bokeh yra tragiškas)

didžiausias skirtumas - 1.4 turi micro-USM varikliuką, dėl ko greičiau veikia autofokusas. Fotografuojant prietemoje (kam turbūt ir perkamas šviesus fixas) 50/1.8 su paprastu varikliuku paprasčiausiai nespėja pagal greičiau judančius objektus - tenka fokusuoti rankomis..

vienas iš didesnių 1.4 minusų lyginant su 1.8 - polinkis į "purple fringing"


Stiksas rašo:
Na anksčiau-vėliau ir patį fotoaparatą teks mestį į šiukšlių dėžę. Dažnai neapsimoka daugiau mokėti ir sunkiai tampyti (nes ne crop'inti objektyvai būna daug didesni) už objektyvą, kurio pilnai vistiek nepanaudoji.


Na tai geriau išmest tik cropini fotoaparatą, o FF objektyvus naudot ant FF aparato, nei mest visą komplektą Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Marijus *Bružila    2008 2 28 8:11      

neseniai savo nikkor 1.8 manual focus pasikeichiau i 1.4 nikkor manual focus. kodel? daug lengviau suvesti fokusa,ashtresnis vaizdas fokuse pas 1.4 nikkora,nei pas 1.8 su pilnai atvertomis diafragmomis.laimiu ishlaikymo dali fotografuodamas tamsoje,fonas niokojamas grazhiau,ryshkumo zona konkretesniu ribu.nesigailiu.
pastebejau kazhkas pasisake priesh fiksuoto zhidinio objektyvus,o 50mm pavadino nuobodzhiu.na chia jau ,kas kaip shoka.esu vien fiksu gerbejes,nes ju veikimo principas toks,kuris pritaikytas butent tam skiritiems milimetrams.kam tai nesvarbu zhinoma renkasi zuminius,bet ash laikausi tos nuomones,kad kas tinka viskam/netinka niekam.o del 50mm dazhnai naudoju,panashiai ,kaip ir 28mm ir 16.kuo toliau,tuo reciau tenka naudoti televykus.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Nendre    2008 2 28 11:33      

Gaila tie du veikejai, kurie padare eksperimenta ant situ dvieju objektyvu cia neparaso Smile Tai ju isvada buvo 1,8 fotografuoja geriau. Si isvada prieita eksperimentiniu budu, tom paciom salygom isbandyti abu abjektyvai.

O is asmenines patirties. kai nusipirkau 50 mm, tai ji pakeiciu tik retkarciais kai baliaunyku stalai netelpa i ekrana. Tele objektyvo neuzsidejau jau minimum metus. Bet cia priklauso ne nuo to geri jie ar blogi, kaip piesia ar kaip ne (bent jau man), o nuo to ka fotografuoju ir kokiom salygom. Jeigu einu is pasalu, siaip pazaisti ir pagaudyti, zinoma uzsidesiu tele, bet kai dazniausiai dirbi studijoj - portretavime tai ir naudoju fiksuota, graziau ir naturaliau piesia nors tu ka Smile
O dle skyles atverimo neatverimo iki 1,8 - tai velgi ka fotografuoji, jei peizazus - tai zinoma skyle nereikalinga, bet jeigu portreta, tai be jos nuotraukos buna nykios ir neidomios.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Mindaugas Ličkus    2008 2 28 12:43      

Apie canon tai aišku 1.4 geriau.
O nikkor aš renkuosi 50 1.8. Už tą pačią kainą kaip 1.4 galima pasiimti 35mm F2, su juo jau iš karto nuo F2 gali fotkinti.
Bet to kampas skaitmenai patogesnis. Fonas plaunamas labai gražiai.
Aš irgi tik fiksų gerbėjas.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Dangus    2008 2 28 13:29      

1.4 geriau.
as irgi uz fiksus.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Herkus    2008 2 28 13:49      

canono f1.4 dazniau byra...Sad

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas MP    2008 2 28 13:50      

cia kaip mazejanciu ribiniu kastu teorijoj - nuo tam tikros ribos net ir nedidelis kokybes padidejimas kainuoja vis daugiau ir daugiau. taigi kainos skirtumas (x3) neatitinka kokybes skirtumo, bet vis tik nemazai zmoniu yra linke moketi tuos pinigus uz papildoma sviesuma, uz (daznai) geresne konstrukcija, uz (dazniausiai) grazesni bokeh etc...

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas cruxman    2008 2 29 0:09      

MP geriausiai pasakė tai, ką aš norėjau pasakyt. Pridursiu, fotografuoja ne objektyvas.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas SRP-145TII    2008 2 29 0:32      

MP kas liecia nikkor 50mm 1.8 ir 1.4 skirtumas x2

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Benas Navanglauskas    2008 2 29 23:07      

canono 1.8 tai byrantis dalykas yra. Na.. Pafotkinau pusmet5, jis itin patiko, bet snai ir iskrito visas priekis.. :// visa dalik kur juda fokusuojant. Nors ir krit3s n4ra, nieko : ) nezinia kas jam buvo. bet jau kita turiu, kiek tas atlaikys tai parasysiu : )) siaip objiektyvas pats mylimiausias nor ir nera greitas. Bet siaip uz paprastus ne usm tai spartesnis. Fixai tai ir mane kazkaip traukt pradejo. Norisi jau 16mm ar 28mm. O del 1.4 tai nieko pasakyt negaliu, net lietes nesu : )) tai va

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Marius Matijošius    2008 11 06 22:37      

Graži jūsu diskusija. baigiu nusibaigt naršydamas. reik pagalbos. ketinu pirkti D60 su kitiniu objektyvu. kaip prie sio aparato tiks 50mm 1.8.? suprantu, kad fokusas bus tik rankinis. tačiau ar ranka ir akimi fokusuoti bus patogu ir efektyvu? beje kaip su auto ekspozicija D60 ir 1.8 - ranka ar aparatas susigaudys?

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas M    2008 11 07 3:32      

siek tiek luktelk. gruodi pasirodys nauja nikkor 50mm 1.4 af-s optika kuri veiks su d60 kuo puikiausiai. tad verciau neprik to kitinio objektyvo o pataupyk siai optikai. rankiniu budu budu aisku viskas veiks,taciau prastoje sviesoje bus sunku teisingai fokusuoti. taciau nera prasmes to daryti, jeigu galima tureti autofokusa o i rankini gali pasikeisti bet kada. ir isvis d60 kamera mano nuomone yra neteisingas pasirinkimas.verciau rinkis d40 arba d40x ir sutaupyti pinigu.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Aphex    2008 11 07 9:39      

Na jei perki šviesų objektyvą, su kuriuo teks dirbti prietemoje, tai tada jau geriau 1.4. Fokusuos sparčiau, vos privėrus diafragmą vaizdas aštrus. O šiaip jau geriau pačiam pasiskolinti ar išsinuomoti ir matysi iškarto skirtumą.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Marius Matijošius    2008 11 07 9:57      

<verciau neprik to kitinio objektyvo o pataupyk siai optikai(nikkor 50mm 1.4 af-s)>
Beje ar 50mm tiks vietoj kitinio? Aš kaip ir turėjau nuomonę, kad 50mm 1,8D šalia kitinio. Beje nuomonė tai ne mano bet KenRockwello http://www.kenrockwell.com/nikon/18-105mm.htm.
O dėl D60 vs D40, kad dabar kainų skirtumas nedidelid 1700 D60 su VR objektyvu, 1330 D40 su analogišku be VR. Greičiau pagalvoju apie naudotą D80.
Beje gal patarsit ar vertą galvoti šaim kontekste apie Pentax K200D ? jei taip tai kas iš kuklios optikos praivairinų gyvenimą?


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas M    2008 11 07 15:07      

vienu saltiniu pasitiket vargu ar galima. man irgi visada idomi KenRockwello nuomone, taciau jis raso ka jis galvoja. taciau ka jis galvoja dar nebutinai yra visiska tiesa.tai jo nuomone. pavyzdys yra nikkor optika 17-55 2.8 . tai profesionali optika skirta dx sensoriams taciau Kenas ja baisiai kritikuoja, sako kad ji daugiau skirta,,savigynai,, nei fotografijai. taciau daugybe fotografu visame pasaulyje negali atsidziaugt sia optika. pats ja turejau-tik geriausi atsiliepimai. kaip pvz jis labai giria 18-200 o pvz man si optika nesukele dideliu sentimentu nors nera labai blogai.taigi matai kiekvieno nuomone yra sava.
as niekada nepirkciau kitinio objektyvo. kodel-nes ji buna tamsus ir letas. kuo daugiau zoomo tuo blogesne kokybe.greitai visa tai pasijaucia ir daznas ,,stumia,, si geri skelbiu.lt uz daug maziau negu pirko kitam.velgi tai tik mano nuomone. beje KenRockwello apie tavo mineta objektyva atsiliepia nepergeriausiai. jis verciau siulo pirkt 18-55 arba 18-135mm, nors tai irgi nera labai jau geras objektyvas, 18-70 yra geresnis.
d80 yra gera kamera, turi viska ko reikia ir 11 fokusavimo tasku. su ja veiks visi objektyvai. vienintelis minuselis kad triuksmingas iso jau nuo 400.
50mm niekada neastos kitinio. ji netures zoomo. turesi pats judet. taciau ja ismokus naudot rezultatai bus daug geresni.o apie pentax as nieko negaliu pasakyt. tik tiek kad nikon ir canon sios sistemos dar nusileidzia daugeliu aspektu.
velgi tik nepamirsk kad nei 50mm 1.8D nei 50mm 1.4D automatiskai nefokusuos nei su d40 nei su d60.

velgi tai tik mano nuomone. redakcijos nuomone gali skirtis


Paskutinį kartą redagavo M, 2008 11 08 0:40 . Redaguota 1 kartą


» Atsakyti   » Cituoti    
    Puslapiai:   1   2   3  

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą