Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Renginiai
 

Analoginės fotografijos seminaras Klaipėdoje

     

Pranešimas Juozapas    2013 10 16 10:19      

Kviečiame į Analoginės fotografijos seminarą, kuris vyks šių metų spalio 26 d. Klaipėdos Fotografijos galerijoje (Tomo g.7). Seminaro pradžia 12 val.
Seminarą ves Gintas Kavoliūnas, kuris dėsto Vilniaus dizaino kolegijoje, bei atstovauja Atvirąsias Fotografijos Dirbtuves www.afd.lt
Seminaro dalyviai bus supažindinti su trimis analoginės fotografijos procesais:
1. Cianotipija – spausdinimo procesas, atrastas dar 1842 m. Angliški pavadinimai: cyanotype, blueprint, sunprint. Šio proceso metu gaunamas įvairaus tamsumo mėlynas atspaudas (susidarantis pigmentas dar vadinamas Berlyno mėliu). Kiekvienas seminaro dalyvis galės atsinešti savo skaitmeninių fotografijų ir pasigaminti vieną cianotipiją.
2. Tradicinė juodai balta spauda iš foto juostos. Tai tikriausiai populiariausias analoginės fotografijos procesas, bet daugelio užmirštas, o jaunimo gal net ir nebandytas. Specialaus didintuvo pagalba galima iš nediduko juostos negatyvo atspausti ganėtinai dideles fotografijas ant popieriaus. Kiekvienas seminaro dalyvis fotografuojantis į juodai baltą juostą, galės atsinešti savo juostelę ir atsispausti 18x24 centimetrų popierinį atspaudą.
3. Pozityvinis fotografavimas į popierių. Tai įdomus senovinis fotografavimo būdas tiesiai į fotopopierių, kuris iš karto ryškinamas, gaunant vienetinę nuotrauką. Šis pozityvinis nuotraukos gavimo procesas Gintauto Trimako dar pavadintas Unikumu, kadangi gaunasi vienintelė ir unikali nuotrauka. Fotografuojama senoviniais dumpliniais fotoaparatais, kuriais gaunamos nuotraukos dydis yra nuo 9×12 iki 18x24 cm dydžio. Kadangi foto medžiagų jautrumas šviesai yra nedidelis, fotografavimo metu reikia ramiai sėdėti ar stovėti nuo 2 iki 30 sekundžių.
Seminaro metu bus pristatyta nauja fotolaboratorija prie Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus. Tai bendras www.fotodirbtuves.lt ir LFS Klaipėdos skyriaus projektas.
Seminaro mokestis dalyviams – 60 Lt. Į kainą įeina seminaro praktiniai užsiėmimai, vienos cianotipijos bei juodai baltos fotografijos atspaudimas iš negatyvinės fotojuostos. Seminaro dalyviams, norintiems pasigaminti Unikumą bus taikomas papildomas mokestis.
Registruotis į seminarą kviečiame iš anksto, nes Fotografijos galerijoje vietų skaičius bus ribotas.
Registruotis galite rašydami į tomofoto@gmail.com arba skambinkite tel.: 8 615 49470
Seminarą organizuoja Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius bendradarbiaujant su Fotodirbtuves.lt bei Atvirosiomis fotografijos dirbtuvėmis.


» Atsakyti   » Cituoti    
   

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą