Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> fotoTurgelis
 

EOS 40D vs EOS 5D

      Puslapiai: 1   2  

Pranešimas cruxman    2008 7 26 16:08      

Ruošiuosi tolimai kelionei fotografuoti gamtos stebuklų ir peizažųSmile

Perskaičiau krūvas forumų internete ir sprendžiu ką gi pasirinkti.

Žemesnio pagal reitingavimą lygio ir pigesnis EOS 40D siūlo daugelį naujų technologijų ir patobulinimų, 9 sensorių matricą, greitesnį autofokusą, 14bit spalvų kodavimo modulį, 1.6x crop faktorių su iš to išplaukiančiais teleobjektyvų panaudojimo privalumais, patobulintą valdymo interfeisą ir automatinį ISO ręžimą bei dulkių valymo mechanizmą iš EOS 1D Mark. Faktas, kad EOS 40D turi greitesnį užraktą man absoliučiai neįdomus.

Tuo tarpu EOS 5D yra fullframe tipo foto kamera, automatiškai apimanti platesnį matymo kampą, mažesnį triukšmingumą mažo apšviestumo sąlygomis, daugiau megapikselių ir daugiau kaip du kartus didesnį sensorių, bet turi senesnes technologijas savyje ir retesnį pikselių pasiskirstymą matricoje, kuris, kaip suprantu, atsiranda dėl didesnių jos matmenų. Tačiau ši kamera išlieka vertingesnė, nors modelis jau gerokai senstelėjęs.

Koks būtų jūsų pasirinkimas, jei darytume prielaidą, kad pinigai tam įtakos neturi ir abi kameros būtų perkamos parduotuvėje? Gal esate naudojęsi abiem ir papasakotumėte įspūdžius? Ar neteko girdėti kada numatomas išleisti EOS 3D ar koks nors EOS 5D II ?


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Tricky kid    2008 7 26 18:18      

Prisimenu kai buvome susitike ir kalbejome apie 5D. Pamirsau pamineti viena jo trukuma, tai jo lcd ekranelis, kuris nesamones rodo.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas cruxman    2008 7 26 19:15      

Kas ten per nesąmonės?Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Bebras    2008 7 26 20:05      

Na jus ir lyginat du skirtingos klases fotikus Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas cruxman    2008 7 26 20:10      

O kuris geresnis?

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Giedrius Jakulevičius    2008 7 26 20:39      

tas kur klase auksciau

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas cruxman    2008 7 26 21:38      

Kodel?

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Gediminas M.    2008 7 27 6:18      

Del ekranelio sutikciau,kad mazesnis ,nei 40D ir galetu buti ryskesnis,taciau naujas firmware ta dalyka siek tiek pataiso,ta prasme,instaliavus verisija 1.1.1. ekranelis siek tiek paryskeja ir fotikas pradeda atpazinti didesnes talpos CF korteles,dar ten keletas dalyku pakeista.
Atsakant i klausima - kuris geresnis,mano nuomone,cia kiekvienam savaip atrodo.Lygiai taip pat, kas mano bendradarbis i darba atvairuotu nauja Lexus,o as atvaziuociau nauju Hyundai.Kuris geresnis? Juk mes abu tiksla pasiekem,abu esam darbe,klausimas,kuris is musu laimingesnis?
Po daugiau,kaip metu,kai turiu 5D,pamastau,kad buciau apsiejes ir su 40D,arba naujai isejusiu rebel xsi,o uz skirtuma buciau dar viena stikla nusipirkes.
Taciau cia tik mano subjektyvi nuomone,taciau pavyzdziu pilnas netas,kai zmones net su kokiu senuteliu daiktu padaro tokiu vaizdu,kurie atvepina zandikauli Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas A Z    2008 7 27 9:15      

Aš irgi labai ilgai svarsčiau ką paiimti ir nusprendžiau ,kad gryžtų prie Canon klasės. Buvau viską iš Canon išpardaves ,noras buvo migruoti į Nikon ,D300 modelis domino ,bet kada paturėjau ,pratestavau ,grižau atgal prie Canon ,na čia atskira tema. D5 visgi jau 12 bitų o ne 14bitų spalvų apdirbimas. Plius netenkina greitaveika ir labai daug prarandama komforto dėl 1.6x crop faktoriaus. Buvau pasiėmes pratestuoti ,nepatiko "kampai". Reikalinga labai gera optika ir tik iš naujausių L serijos objektyvų. Su senesnėm L versijomis kraštai "vinjetuoja" ir totalus muilas ,daugelis kada dirba su 1.6x crop body to nepastebi nes tiesiog yra panaudojamas objektyvo "aukso vidurys" ir defektų nemato. Internete praktiškai visi optikos testai atliekami subjektyviai tik ant 1.6x crop 1.5x ir labai mažai ant FF. Teko nuosavus turėti 350D;400D ,dabar pasiėmiau 40D ,nesigailiu. Testavau ir 450D ,rimtesnem darbui netinka ,visgi tai entry level... Jeigu nelaukti Photokinos rudeni tai manau imk 40D ,tikrai geras pasirinkimas. Kaip nelygintum o 5D truputi jau per senas modelis ir kol "nepačiupinėsi" bus labai sunku apsispresti.

Žemesnio pagal reitingavimą lygio ir pigesnis EOS 40D siūlo daugelį naujų technologijų ir patobulinimų, 9 sensorių matricą, greitesnį autofokusą, 14bit spalvų kodavimo modulį, 1.6x crop faktorių su iš to išplaukiančiais teleobjektyvų panaudojimo privalumais, patobulintą valdymo interfeisą ir automatinį ISO ręžimą bei dulkių valymo mechanizmą iš EOS 1D Mark. Faktas, kad EOS 40D turi greitesnį užraktą man absoliučiai neįdomus.

Tuo tarpu EOS 5D yra fullframe tipo foto kamera, automatiškai apimanti platesnį matymo kampą, mažesnį triukšmingumą mažo apšviestumo sąlygomis, daugiau megapikselių ir daugiau kaip du kartus didesnį sensorių, bet turi senesnes technologijas savyje ir retesnį pikselių pasiskirstymą matricoje, kuris, kaip suprantu, atsiranda dėl didesnių jos matmenų. Tačiau ši kamera išlieka vertingesnė, nors modelis jau gerokai senstelėjęs.

Koks būtų jūsų pasirinkimas, jei darytume prielaidą, kad pinigai tam įtakos neturi ir abi kameros būtų perkamos parduotuvėje? Gal esate naudojęsi abiem ir papasakotumėte įspūdžius? Ar neteko girdėti kada numatomas išleisti EOS 3D ar koks nors EOS 5D II ?[/quote]


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Bebras    2008 7 27 9:55      

As taip pat del to ir pasirinkau cropa, del to kad isnaudoja full framu objektyvu aukso viduri ir kainu skirtuma tarp seno 5D ir naujesnio 40D skirti jau geriau optikai. Gaila, kad pas Canon 5D nera 100% viewfinderio (kaip pas D300, nors jis ir kropas !) , taip pat integruotos blykstes (jei jos isvis nenaudoji ir atskiros neturi, integruotos kartais prireikia Smile ). Gal kazkiek reiktu palaukt Canon naujienos is FullFramu, juk Nikon pristate D700 modeliuka 5D alternatyvai ir jau atrodo 6 metai praejo nuo 5D pristatymo Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Tricky kid    2008 7 27 17:19      

As manau, kad integruota blykste yra visiskai nereikalinga 5D.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Aphex    2008 7 27 17:32      

Ar bandei kada su integruota blykste fotkinti kai uzsuktas 24-70 ant plataus kampo? Smile Na nebent koks fixas uzsuktas tada pades..

Bebras rašo:
As taip pat del to ir pasirinkau cropa, del to kad isnaudoja full framu objektyvu aukso viduri ir kainu skirtuma tarp seno 5D ir naujesnio 40D skirti jau geriau optikai. Gaila, kad pas Canon 5D nera 100% viewfinderio (kaip pas D300, nors jis ir kropas !) , taip pat integruotos blykstes (jei jos isvis nenaudoji ir atskiros neturi, integruotos kartais prireikia Smile ). Gal kazkiek reiktu palaukt Canon naujienos is FullFramu, juk Nikon pristate D700 modeliuka 5D alternatyvai ir jau atrodo 6 metai praejo nuo 5D pristatymo Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Bebras    2008 7 27 19:06      

As tarp kitko tik taip ir pasakiau, o kas jau naudoja 5D , tai tikrai atskira blykste naudoja ar atskira apsvietima, bet jei i kelione pasiimi pora objektyvu dar reiktu temptis ir blykste, tai nezinau, kazkaip i kelione man atrodo 5D visai netinka, zymiai patogiau koks is rebel serijos.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas cruxman    2008 7 27 19:17      

Aš į kelionę važiuosiu kaip visada - su Tamrac Expedition Pack 7, prifarširuotu 4 objektyvais: Sigma 70-200 EX DG APO, Canon 28-80 L, Canon 17-35 L, MC 3M-5CA 500 mm, EF 50 mm 1.8 II, dviem 580 ex I ir II blykstėm, pakrovėjais, kortelėm, skaitytuvais ir extra akumais bei gi štatyvu ant viršaus. Viliuosi, nekonfiskuos oro uoste:D O toliau visur kemperyje laikysiu, tai no big deal.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Bebras    2008 7 27 19:38      

Vaje , as visa diena ant saules su 1,5 kg ant kaklo ir jau jautes svoris, o cia dar tokia tase tampytis Smile mano atveju uztenka 17-55 ir 70-200 (ir nebent extenderi), ir man tai idealus rinkinukas visiems atvejams. Su tokiu bagazu man atrodo jau vaziuoji dirbti Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
    Puslapiai: 1   2  

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą