Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Zeiss Planar 85 f1.4 prieš Zeiss 100 f2 (ZE = Canon)

      Puslapiai: 1   2  

Pranešimas vladas    2011 1 09 16:40      

Sveiki Kūdriečiai,

noriu Jūsų patarimo. Ar kas esate bandęs šiuos abu objektyvus? Kuris gražiau pieštų portretus? 100-as yra macro objektyvas ir kainuoja 300-400 EUR daugiau, bet atsiliepimuose skaitau, kad jis puikiai tinka portretams ir yra BOKEH karalius, o gražiam bokeh gauti galiu ir nepagailėt tų kelių šimtų EUR daugiau. 85-as yra pats tas objektyvams ir dėl mm ir dėl f1.4, bet visi labiau linksta prie 100-o...
O gal geriau palaukt ir pataupyt 85L? bet esu su juo žaidęs ir nepasakyčiau kad jis mane labai sužavėjo...

Na vienžo laukiu Jūsų nuomonės.
Dėkui,
Vladas


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2011 1 12 9:06      

Ir aš mastau apie zeiss 100 macro ant kitų Kalėdų. Testuose puikiai atrodo. Bet reiks keisti fokusavimo ekraną su prizmem ir pleištais, čia jau ne plačiakampis, iš rankos nepafokusuosi. O ekraną reiks kalibruot, greičiausiai (kur gauti tarpiniu?). Jei rankinis fokusas, tai ir norisi ranka sufokusuoti, pagal savo poreikius, o ne kaip fotikas nori. O gal apie 70-200 F/2.8L IS II pasvajoti? Biški universalesnis.. Gal kam teko lyginti zeiss 100 macro, zeiss 85/1,4, canon 85L ir 70-200/2,8L IS II ???

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas cruxman    2011 1 12 18:06      

Lygint neteko, bet Canon 85 1.2 L USM II esu labai patenkintas:) Su 100 mm jau reiktų labiau atsitraukti, bet bokeh turbūt labiau išplautas būtų. Šiaip jau nesuprantu, kaip macro objektyvai (o ant universalių dažnai rašo) gali tikti portretams... Turbūt nebent jei muilini veidai patinka.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas vladas    2011 1 13 10:41      

Blemba 85 1.2 yra jau didel prabanga, nors ir mano širdis ties juo linksta...

LT matau zeiss nelabai populiarus pagal komentarų skaičiųSmile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas cruxman    2011 1 13 22:46      

Nelabai įperkami veikiau.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2011 1 14 11:47      

"L" tai įperkami, kažkodėl? Distagon, Planar, Tessar, Sonnar...Vien tik nuo tokių pavadinimų užvelka, nebereikia nei fiksažo uostyt. Greičiausia - rankinis fokusavimas baugina, nevertinant optinių ir mechaninių savybių. Ir, pasirodo, problema su portretiniu Zeiss objektyvu, nelabai yra pasirinkimo. Zeiss 85/1,4 kažkas ten su fokusu iš arti, prašauna biški, kažkas dėl konstrukcijos įpatumu ar pan., nelabai su anglų.. Gal kas pakomentuotu http://www.ukbirdphotographers.net/forums/viewtopic.php?f=22&p=33191

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas vladas    2011 1 14 12:14      

Problema jei fotografuoji objektą iš arti, tada didelė tikimybė prašaut, bet prie 2f jis yra labai aštrus objektyvas.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2011 1 14 13:15      

Supratau. Tai jei įsigysi, Vladai, ką iš zeiss tele, neužmiršk nuoširdžiai pasidalinti įspūdžiais, labai būsiu dėkingas. Kadangi man papildyti savo zeiss "kolekciją" nenusimato anksčiau Kalėdų, tai labai praverstu tavo patirtis. Jau buvau apsisprendęs zeiss 100 macro, bet cruxman komentaras "jei muilini veidai patinka" "blatnų" žargonu tariant "pasodino ant izmenų". Gal tai ir tiesa, neturiu macro patirties. Jei palčiau apie tai pakomentuotu..

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Romanas Naryškin    2011 1 14 22:20      

Įdomu kodėl "muilini"? Jis labai aštrus. O muilint nebūtina tyčia, yra portretai, kur aštrumas - didelis pliusas, tad kiekviena individualu.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas MP    2011 1 15 19:32      

naudoju distagon 28mm f2.8, planar 50mm f1.4 ir f1.7, planar 85mm f1,4, sonnar 135mm f2.8 ir tele tessar 200mm f3.5. gera ta zeiss optika... nors as viska naudoju c/y mount, net nezinau ar ta pati optine formule kaip ZE. bet del "senuku" nusiskundimu neturiu. Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas cruxman    2011 1 15 19:33      

Nu bet gi MACRO pagal mane yra skirti bitutėms ir musytėms, o ne portretams. Man pačiam tas truputį neaišku, kaip kitokios konstrukcijos lęšiai gali būti naudojami portretinei fotografijai...

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas MP    2011 1 15 19:59      

va cia tai nesutinku. kai kurie makro puikiai tinka portretams (pvz canon 100mm f2.8 macro, ypac ne USM versija - vienas is bokeh karaliu). konstrukcija lemia tai, kad jie tinka musytems. taciau tuo paciu tai, kad tinka musytems dar nereiskia, kad netinka portretams...

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas vladas    2011 1 22 17:50      

ech... nusipirkau canon 85 mm 1.8 galų gale...Smile gal dar per jaunas aš zeiss'ui:)))))

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Anželika Žalpė    2011 1 22 18:03      

as irgi atidejau savo Zeiss pirkini ...zadu dabar isigyti canona EF 24-70 2.8f

bet bijau kad jis portretams gali but per tamsus ... bet universalesnio kaip ir nebeieskau Smile)

Vladai, pasidalink ispudziais isigyjus nauja objektyva !


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas vladas    2011 1 23 12:54      

turiu 24-70 l ir jis tikrai vertas tų pinigų. 85 atrodo labai mažas po 24-70 Smile kol kas galiu pasakyt kad fainas ir ganėtinai aštrus objektyvas. kai padarysiu daugiau foto pasidalinsiu įspūdžiais...

» Atsakyti   » Cituoti    
    Puslapiai: 1   2  

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą