Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Paplepėkim
 

Nenaudoju fotošopo!

      Puslapiai:   1   2   3

Pranešimas Zenonas Bulgakovas    2010 10 30 9:39      

.Skaičiau,skaičiau ir pagalvojau ar ne specialiai užvesta ši tema ,kad žmonės pasiginčytu? Na, aš sutinku su Rimgaudu, tik tuo atveju jeigu tai istorinės nuotraukos.Gyvenime teko daug padaryti reportažinių ,miesto vaizdų , bet fotoaparato broką vistiek stengdavausi ištaisyti.kadangi fotografuodavau su Zenitu, tai vienas kraštas visada būdavo šviesesnis.Ir tuos fotoaparato (ne gamtos) defektus tekdavo taisyti palinkus prie didintuvo,prie raudonos šviesos.Su fotošopu tai atlikti būtų buvę daug greičiau ir paprasčiau.Na, o darbų su įvairiais defektais į parodą nieks nepriims.Vėliau su geresniais aparatais pavykdavo padaryti gerų negatyvų ,be didesnių defektų.Tuomet atspausdini nuotrauką užfiksuoji ,praplauni ,išdžiovini ir vėl žiūrai ar nėra ant vaizdo įvairių įbrėžimų ,taškelių nuo dulkių.Jei yra, tuomet tekdavo nemažai pavargti,retušuojant pačią nuotrauką,teptuku,tušu.Dabar tam naudoju fotošopą,nors dabar tokių defektų daug mažiau.Teisingai Rimgaudas sako, kad reikia palikti taip kaip sukūrė Dievas, bet aišku ne kaip fotoaparatas.Ypač vargas su žmonių portretais pagal užsakymą,raukšleles jau tenka palyginti,ypač moterims.Bet kai darau portretą parodai,tuomet jau kaip Dievas sukūrė,taip ir pateikiu.Bet spalvų,šviesos korekciją vis tiek reikia atlikti.,kaip ir anksčiau didintuvo pagalba.Kai pagalvoji, o kaip žmonės dirbo kai išvis nebuvo didintuvų? Nufotografuodavo su didelio formato kamera,negatyvą tiesiai ant fotopopieriaus ir atspaudžia nuotrauką.Aš pats,kadangi jau seniai darau fotomontažus (manipuliacijas), tai negaliu atsidžiaugti fotošopu. Teko įsisavinti.Nes anksčiau, manipuliacijos priemonės buvo, žirklės, klijai, didintuvas, chemikalai.Ir visai nejaučiu jokios nostalgijos senos fotografijos darbams.Kažkaip esu įprates greit persitvarkyti.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Dangus    2010 10 30 11:08      

Zenonas manau atsake 100%.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Kęstutis Šimatonis    2010 10 30 20:32      

namatau jokio privalumo nenaudoti kažkokio įrankio, jei juo galima ženkliai pegerint rezultatą,
pvz.: į turgų galima nuvažiuoti ir su arkliu, bet automobiliu tai gaunasi žymiai greičiau Wink


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Kęstutis Fedirka    2010 11 01 16:39      

Zmogus sukure kreivas spalvas pateikianti fotoaparata, kuris paciam suteikia jausma kad vaizdas toks ir yra. Be tai nera tiesa.
_________________
www.fotoskrydis.lt


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Zenonas Simaitis    2010 11 06 2:35      

bet atsirado tokiu kurie itikejo i fotoaparata, te dievas parodo jiems kelia link PS....

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Saulius Saulevičius    2010 11 14 14:36      

Taip išeina ir televizoriaus čia daugelis neturi, vien radijo klauso. Vietoj prezervatyvų bala žino ką naudoja, o apie higiena net bijau pagalvot, juk visi tie dalykai tokie novatoriški ir baisūs, kad jais pasinaudojęs žmogus tampa kokiu tai link robotizmo ir nenatūralumo linkęs tvėrinys. Įdomu kiek ilgai ale tapytojai kritikavo tuometinius obscuristus. Nereikia suplakt visko į vieną, tam ir buvo sukurtas terminas "manipuliacija" ar galų gale "dizaino darbas". Niekada savo darbų nevadinau nuotraukomis. Juk pradžioj kol nebuvo termino - fotografija, tai žmonės nevadino tuometinių darbų - tapyba? Ar vadino?

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Simona    2010 11 20 23:05      

Kaip kada.
Jei matau kad nera ryskumo arba reikia kazka keisti tai tada pasinaudoju photoshopu. :]
O jei jau gerai kaip yra tada nieko nekeiciu ;D


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas anuka    2010 11 20 23:58      

tai temos autorius nori pasakyti, kad ir sukadruoja visada tobulai ir kreivų horizontų nebebūna jo fotografijose? o jeigu būna - kaip pataisai?

tuščia tema Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Marius M    2010 11 21 0:39      

A tai kreivas horizontas tipo baisinga problema? Sukadruot tobulai nebėda (nežiūrint į tai kad skoniai skirtingi). Principe viskas priklauso nuo požiūrio, asmeniškai aš fiksuoju ir tiek, kažkas kitas tupčioja prie objektyvo dvi tris valandas kad kadrą padaryt ir poto dar dvi dienas poliruoja fotošopu.. gi nebūtina teisti žmogaus jei jam tiek užtenka (tik gal nebūtina visiems skelbt)

» Atsakyti   » Cituoti    
    Puslapiai:   1   2   3

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą